YSK Sandık Görevli Paraları Ne Zaman Yatacak? 24 Haziran Başkanlık Seçimi Görevli Paraları Yatırılma Tarihleri Açıklandı

Sandıklarda görev alacak memurların ve parti görevlilerinin ücretleri, ne zaman yatırılacağı ve hangi bankaya yatırılacağı merak konusu. 24 Haziran 2018 Seçimi Sandık görevli ödemeler Ziraat Bankası tarafından yapılacak. İşte Detaylar.

YSK Sandık Görevli Paraları Ne Zaman Yatacak? 24 Haziran Başkanlık Seçimi Görevli Paraları Yatırılma Tarihleri Açıklandı

Bildiğiniz gibi Türkiye’de 24 Haziran 2018 Pazar tarihinde tarihi bir seçim yapılarak Türk halkı birinci devlet başkanını seçti. 60 milyona yakın kişi oy kullanırken bunların neredeyse yarısı tek bir partiye, tek bir kişiye gitti. Bu durum yaşanırken milyonlarca kişi sonuçları heyecanla beklerken bu seçimlerin yapılmasında yardımcı olan, oyların sayımından vatandaşların oy kullanmasına kadar yardımcı olan görevliler vardı. Bu görevlilerin şuan aklında bir soru bulunuyor, ne zaman seçim paraları ödeneceğidir. Bu seçimlerde Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında binlerce kişi sandık görevlisi olarak hizmet verdi. Sandık görevini almak isteyen on binlerce kişi müracaat etse de binlerce kişi bu göreve getirilerek hizmet verdi. Görevlerinin karşılığında ise ücret alacak olan bu kişilerin henüz sandık ücretleri ödenmeyince ne zaman ödenecek gibi çok fazla sorular çıkmaya başladı.

Geçen seneye göre bir değişiklik var mı? Sandık başında bekleyecek memurlar ve üyeler için harçlık niteliği taşıyan bu ödemeler, görevlilerin ufak tefek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Sandık başında bekleyecek memurların çoğunu öğretmenler oluşturmaktadır. Ücretin miktarı sandık görevlileri için önem arz etmekte olduğunu bildiğimiz için bu yazımızda sizlere tüm bu soruların yanıtlarını vereceğiz. Memurlar ve öğretmenler seçimde yer alacakları yeri okullara sorarak öğrenebilmektedir.

Günlük Ücret

A) YSK için;

 • Başkan ve Üyeler için 192,00 TL
 • Siyasi Parti Üyeleri 96,00 TL
 • İkinci Dereceden sayılabilecek sorumlular 92,00 TL
 • Üçüncü Dereceden sorumlular 90,00 TL
 • Dördüncü Derecede Sorumlu Kişiler 87,00 TL
 • Hizmetliler 81,00 TL
 • Şoförler 76 TL ücret alacaktır.

B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI

 • Başkanlar ve İl Seçim kurumu Üyeleri 96,00 TL
 • İlçe seçim kurulu görevlileri 81,00 TL
 • Seçmen kütük şubeleri 92,00 TL
 • Seçmen kütük şubesi zabıt yazarları 87,00 TL
 • Seçmen kütük şubesi hizmetli 81,00 TL
 • Memurlar, şoförler ve hizmetliler 76,00 TL ücret alacaklardır.

C) SANDIK KURULLARI

 •  Başkan 90,00 TL
 •  Üye 81,00 TL olmak üzere ödeme yapılacaktır.

D) BİNA SORUMLULARI

 •  90,00 TL alacaktır.

GÜNDELİKLER

Yine Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 15.02.2017 tarih ve 2017/106 sayılı kararına ilişkin olarak  24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimde  görevlilere verilecek gündelik ücretler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Sandık kurullarına yapılacak ödemeler:

 • Eğitim verilen sandık görevlilerine  3 (üç),
 • Eğitim verilmeyen sandık sorumlularına 2 (iki),
 • Eğitim verilip de siyasi partili olmayan sandık görevlilerine 2 (iki),
 • Eğitim verilmeyen ve siyasi parti üyesi olmayan sandık görevlilerine 1 (bir),
 • Siyasi partili üyelere 1 (bir) günlük ücret verilmektedir.


 

Sandık Kurulu Başkanlarına Yapılacak Ödemeler

Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç), Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 2 (iki), Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 2 (iki), Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 1 (bir), Siyasi parti üyelerine 1 (bir), gündelik ödenir.

Sandık görevlilerinin ücretleri 2018 listeleri

Bina Sorumlularına Yapılacak Ödemeler

Bina sorumlularına  toplamda 3 (üç) günlük ücret  ödenecektir. Fakat bina görevlilerine ücret ödenebilmesi için en az 4 sandık kurulunun aynı binada görevli olması gerekmektedir. 4 sandıktan az olan yerlerde bina sorumlusu görevlendirilmeyecek ve ücret ödenmeyecektir.

Seçim Paraları Ne Zaman Ödenecek?

Seçimde görev alan sandık sorumlularına seçim paraları seçimden yaklaşık 1 ay kadar süre içinde ödenmeye başlanacak. Sandık Başkanı, Sandık Memur Üye, Sandık kurulu Partili Üye ve diğer hizmetleri yerine getiren  görevliler belirlenecek olan bankalardan yada Ziraat Bankasından T.C. kimlik numaraları ile şubelere giderek seçim paralarını alabilecekler. Peki seçim paraları ne zaman alınabilir? Seçim paraları geçen seçimlere oranlara fazla olacak mı değişiklik gösterecek mi? Hepsi merak konusu uyandıran bu konular yazımızda paylaşılmıştır. Seçim paralarının en az 1 ay içinde  alınması gerekmektedir. Eğer seçim paranızı Ziraat Bankasından kurumlardan almazsanız paranız devlete kalmaktadır. Bu yüzden yatırılacak tarihleri iyi takip etmenizi öneririz. Açıklamak gerekirse seçimden 2 ay geçtikten sonra paranızı almanız mümkün olmayacaktır. Bu konuda hassas olmanızı ve takip ederek ilgili kurumlardan paranızı çekmenizi öneriyoruz. Önceki seçimde yani 1 Kasımda yapılan seçimde yer alan görevlilere 1 Aralıkta ücretleri tahsis edilmiştir. En az 20 gün en fazla 1 ay içerisinde ücretleriniz yatırılacaktır.

Ücretler Hangi Bankaya Yatırılacak?

Bu zamana kadar yapılan seçimlerde yer alan görevlilerin ücretleri çeşitli bankalara ya da PTT’ ye yatırılmıştır. 2018 genel seçimlerinde sandıklarda görev alacak üye ve memurlara verilecek ücret Ziraat Bankasına yatırılacak!  Sandık sorumluları seçimden yaklaşık 1 ay sonra T.C. kimlikleriyle ilgili bankalardan paralarını çekebilmektedir. 2018 Genel seçimlerinde görev alacak memur ve parti üyelerinin ücretleri Ziraat Şubelerinden alabilecekler. T.C. Ziraat Bankasına nüfus cüzdanınızla giderek günlük yevmiyenizi alabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cumhur 2 yıl önce

3 kuruş para vercekler halen vercekler

Avatar
Selcuk 2 yıl önce

Arkadaşlar paralar ne zaman yatıyor bilgisi olan varmı

Avatar
Sertan perçin 2 yıl önce

Agustos ayının ilk haftası arkadaşlar.. Kesin bilgi

Avatar
Selcuk 2 yıl önce

Arkadaşlar paralar ne zaman yatıyor bilgisi olan varmı

Avatar
Cuneyt 2 yıl önce

Ne zaman yatırılacak bilgisi olan varmi

Avatar
Mahir 2 yıl önce

Secim paralarina ne oldu. Bilen varmi..

Avatar
Deli gönül 2 yıl önce

Sizin verdiğiniz paranın da allâh belasını versin ya bu ne ya insanı böyle mağdur duruma koyuyorlar devlete borcumuz olsa hemen alırlar bize geldimi vermiyorlar