Cezaevi Personeli Mazeret Tayin Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ( CTE Mazeret ve Eş Durumu Tayin Sonuçları )

Cezaevlerinde çalışan personellerin mazeret tayinlerinin açıklanmaması birçok mağduriyeti doğurmuş bulunmakta. Bu sebepten dolayı cezaevi personelleri tayinlerinin biran evvel yapılmasını bekliyor.

Cezaevi Personeli Mazeret Tayin Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?  ( CTE Mazeret ve Eş Durumu Tayin Sonuçları )

1500 civarında cezaevi personeli yaz ayı mazeret tayin başvurularını yapmış ama sonuçlar hala açıklanmamıştır. Sonuçların açıklanmaması birçok mağduriyetin oluşmasına zemin hazırlamıştır. Bu konu hakkında Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım'ın bir açıklama yapmasını beklenmektedir. Cezaevi personeli tayin işlemlerinin biran evvel bitmesini ve yeni düzenlerine geçmeyi istemektedir. CTE tayinlerini bekleyen birçok aday çaresiz bir bekliyiş içinde. Okulların açılması ama hala sonuçların açıklanmamış olması adaylarda sıkıntı yaratıyor. Tayin bekleyen adayların sıkıntılarının sona ermesi için biran evvel sonuçların açıklanması gerekmektedir.

Cezaevi mazeret tayinine ilişki duyuru ve atama şartları şöyledi. Aile birliği mazeretine dayanarak tayin isteyen aday eşinin kamu kurum veya kuruluşlarında çalıştığına ve eşinin çalıştığı kamu kurumu ya da kuruluşlarında başvuru tarihi itbariyle son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik pirimi ödemesi ve  halen çalıştığına dair belgeyi ibraz etmesi gerekmektedir. Aile birliği nedeni ile atananlar görece başladıkları tarihten itibaren sağlık, san güvenliği, deprem, yangın, sel, doğal afetler gibi durumlar hariç olamk kaydıyla bir yoıl geçmedikçe mazeret nedeniyle tekrar atanamazlar. Sözleşmeli çalışanlar mazeret tayini isteyebilmeleri için bulundukları yerde en az 1 yıl çalışmış olmaları gerekmektedir. Talep edilen yerde aynı unvan ve pozisyonda boş bir kadronun bulunması gerekmektedir. Boş poziyon olmaması halinde atama kesinlikle gerçekleşmeyecektir. Atamalar atanacak kurum ile halen görev yapmakta olan kurumun ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılmaktadır. Başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular ve eksik belge ile yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru belgelerinin arasına evliliklerini ispatlayacak belgeleri ekleyerekte göndermeleri gerekmetedir. Cezaevi mazeret tayinlerine ilişkin duyuru ve başvuru şartları kısmen bu şekilde oluşmaktaydı ve bu şartlara uyanların başvuruları alınmıştı. 

Cezaevi mazeret tayini başvuruları 21-28 Aralık 2016 yılı itibariyle alınmış 29-30 Aralık 2016 tarihi itibariylede başvuruların komisyonca değerlendirilmesi gerekiyordu. Fakat üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen halen sonuçların açıklanmaması adaylar üzerinde baskı oluşturmuştur. Yetkili kişilerden en kısa zamanda atama ile ilgili bir açıklamanın yapılmasını mümkünse atamanın en kısa sürede gerçekleştirilmesini cezaevi personelleri adına istenmektedir. Ama halen personellerin bu süreç ile ilgili bekleyişleride devam etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.