Çiftçiler İçin Ziraat Bankası Arazi Alım Finansal Destek Faiz Oranı Belirlendi

Çiftçilerin üretimlerini devam ettirebilmeleri için ihtiyaç duydukları finansal destek Ziraat Bankası'ndan geliyor. Bu kapsamda bankanın arazi alım kredisi faiz oranları da belirlendi.

Çiftçiler İçin Ziraat Bankası Arazi Alım Finansal Destek Faiz Oranı Belirlendi

Bir ülkenin ekonomisi üzerinde en yüksek seviyede etkili olan faktörler genel olarak o ülkenin fiziksel şartları ve iklim özellikleri ile sahip olduğu alanlar ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca yer altı kaynakları da bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Çünkü bu alanlar ve imkanlar o ülkenin sahip olduğu yerli üretim imkanlarını ortaya koyar. Yerli üretim ile elde edilen ürünler hem ülke içerisinde, ithal ürünlere göre daha uygun fiyatlardan satılır hem de bu ürünlerin satışından elde edilen gelirler ile ülkede bulunmayan diğer ürünlerin de teminatı gerçekleştirilir. İşte bu nedenlerle toplumlar, genel olarak ülkelerinde sahip oldukları şartları en iyi şekilde değerlendirerek, ekonomik açıdan standartlarını yükseltmeye odaklıdırlar. 

Bu tanımladığımız hususlarda Türkiye'nin de sahip olduğu özellikleri değerlendirme derecesi ve kapasitesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü Türkiye, bulunduğu coğrafi konum ve fiziksel özellikleri itibariyle çok özel bir duruma sahiptir. İklim çeşitliliği, toprak tipi çeşitliği ve yetişen bitki türlerinin çeşitliliği Türkiye'de tarım alanında elde edilecek gelirin oldukça yüksek seviyelerde olmasına imkan tanımaktadır.Bu yönden de Türkiye'de özellikle ekonomik dengelerin dünya çapında oldukça bozulduğu son dönemde, ekonomik anlamda gelişmeleri elde edebilmek için tarımsal alanların kalkındırılması ve arazilerin değerlendirilerek ekme biçme işlerinin yapılması için özel destekler verilmektedir. Çiftçilik mesleği ile uğraşanların yaptıkları işleri büyütebilmelerine fırsat vermek isteyen ilgili bakanlıklar aracılığı ile bankalardan bu kişilere çok özel krediler verilmektedir. Pek tabii ki Türkiye'nin en köklü devlet bankası olan Ziraat Bankası bu konuda başı çekmektedir.

ARAZİ ALIM KREDİSİ İLE ARAZİNİZİ BÜYÜTÜN VEYA YENİ BİR ARAZİ SAHİBİ OLUN

Çiftçilerin işlerini gerçekleştirebilecekleri arazileri satın almaları veya sahip oldukları arazinin bitişiğindeki alanları satın alabilmeleri için Ziraat Bankası arazi alım kredisi vermektedir. Bu krediden faydalanan çiftçiler çalışma alanlarını genişleterek, daha fazla üretim yapmakta ve otomatik olarak ülke ekonomisine önemli bir ktkıda bulunmaktadırlar. Güncel olarak faiz oranları açıklanan arsa alım kredisi oldukça cazip olanaklar ile çiftçilere sunuluyor. 

Ziraat Bankası tarafından ilan edilen faiz oranı aralığına göre uygulanan oran müşteri nezdinde değişmektedir. Bu oranlar Türkiye'de diğer bankalar tarafından verilen kredilere göre daha caziptir. Önek olarak Vakıf Bank da bir devlet bankası olarak Arazi Alım Kredisi vermektedir ancak Ziraat Bankası'nın faiz oranları çok daha avantajlıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.